Sexuální život charitativních dobrovolníků v džungli Calais

24. 09. 2016 20:12:33
Charitativní pracovníci z uprchlického tábora v Calais se v hněvu a rozdělení vzájemně obviňují ze sexuálního zneužívání uprchlíků, včetně dětí. Imigranti jsou mnohonásobně krát více pravěpodobní nosiči viru HIV ukázala studie...

Dobrovolnice z nechvalně proslulého tábora imigrantů v severofrancouzském Calais, které mají mnohonásobný sex denně s uprchlíky, byly obviněny jiným dobrovolníkem ze sexuálního zneužívání uprchlíků, včetně dětí.

Uprchlíci se snaží dostat z džungle v Calais do Británie za každou cenu, ale bude to stále těžší, protože Velká Británie má v úmyslu vystavět ochrannou zeď za 63 miliónů liber, která by vedla podél silnice, až k terminálu trajektu. Důvody jsou známé. Obyvatelé z uprchlického tábora v Calais denně narušují dopravu, blokují silnice, napadají řidiče a zapalují ohně. Doprava je často ochromena. Jarní částečné vyklizení tábora nepomohlo a uprchlíků je zde opět deset tisíc. Jsou ale asi i jiné způsoby, jak se dostat do Británie.

The Indepedent zjistil informace o sexuálním životě v Calais díky pořízené kopii konverzace ze stránek skupiny na Facebooku, která se jmenuje Lidé z Calais k solidaritě, kterou užívají pracovníci z džungle, a která má 36.000 členů. Muž, který na případy upozornil byl později vystaven nadávkám online. Vedoucí pracovníci z charity pro tuto oblast potvrdili, že je zde závažný problém s predátorským chováním některých dobrovolníků a dobrovolnic. Později připustili, že ženy převažují. Celý problém odstartovala diskuze na zmíněných stránkách, která byla v obavách skandálu již vymazána.

"Mají s nima sex". "Slyšel jsem od kluků, kteří byli pravděpodobně nezletilí, že měli sex s dobrovolníky". "Slyšel jsem také o případech mužů, kteří v džungli provozují prostituci". "Slyšel jsem o dobrovolnících, kteří mají sex s mnoha partnery za den". Tento muž dále napsal, že dobrovolnice si vynucují sex s názorem, že charitativní pracovnice jsou zde pro sex. Takto vyvolaný dojem obrazu ženy v táboře navyšuje rizika. Jeho komentáře vyvolali okamžité nařčení ze strany ženských členek facebookové skupiny, a byl ocejchován nálepkou sexisty a rasisty, ale ostatní diskutující s ním souhlasili a potvrzovali, že v kempu jsou vztahy mezi uprchlíky a dobrovolníky závažný problém a neměl by se tajit.

Tak si říkám, že pokud se některé z dobrovolnic chovají k uprchlíkům tímto "otevřeným" způsobem, tak jak se potom asi mohou chovat uprchlíci k těm dobrovolnicím, které o sex s imigranty nemají zájem? Jak se potom vůbec k ženám obecně asi mohou chovat?

Skvělé, teď víme jak tyto ženy zplnomocněné charitativní organizací slouží, zněl komentář v článku. Zametat tento problém pod koberec nepomůže k tomu, aby zmizel. "My všichni jsme byli na neprozkoumaném území v první den, když jsme do Calais přijely, a to je spojeno s tím, co se stalo, a méně, či více rozšířilo". Zatímco tyto příběhy mohou být pravdivé, tak skutečností zůstává, že mnoho z těchto imigrantů mají jasný cíl příchodu do Evropy, aby měli sex se západními ženami a brát podporu, píše se také v článku.

Maya Konforti, která je dobrovolnicí charitativní organizace Auberge des migrants řekla pro The Independent o případu, ve kterém si britská dobrovolnice vybudovala špatnou pověst v táboře, když spala hromadně s uprchlíky. "Já znám jednu britskou ženu, která měla velmi špatnou pověst v džungli". "Pokud by pracovala jako dobrovolnice pro organizaci, tak by mohla být vyhozena, ale ona tam byla sama za sebe a nezávisle". "Ona našla toho pravého uprchlíka a teď je s ním". "To je to, co jsem slyšela". "Je zpět v Británii a žije s uprchlíkem".

No to by mohl být také způsob, jak se dostat do Británie, když se do sebe dva lidé zamilují a je to v pořádku, pokud je to vážně myšlený vztah. Vedoucí představitelé charity mluví o predátorském chování některých dobrovolnic, což mi přijde trochu silné vyjádření, ale kdo s tím má něco udělat, když ne oni. Ale zabránit dobrovolnému pohlavnímu styku mezi dvěma, nebo i více lidmi asi možné není. Nemyslím si, že většina z dobrovolnic tam jezdí uspokojovat své sexuální touhy, ale některé asi ano, což však nemusí být vždy bezpečné, protože tito uprchlíci jsou mnohonásobně krát více pravděpodobnými nosiči viru HIV.

Na stránkách organizace NAM, která zveřejňuje informace o HIV a AIDS, a která bojuje proti diskriminaci, cejchování jedinců a pomáhá lidem s HIV, byly v loňském roce zveřejněny informace na takzvané Aids mapě.

Čtyři z deseti lidí, kterým byl diagnostikován virus HIV v Evropě jsou migranti. Zpráva španělského centra pro epidemie (Spanish Centre for Epidemiology) zahrnuje státy EU plus Norsko a Island říká, že mezi lety 2007 až 2012 bylo zjištěno 156.817 nových případů hiv pozitivních lidí. Mezi těmito v Evropě diagnostikovanými lidmi jich je 64.446 (38%), kteří pocházejí z jiné země, než ve které jim byl virus objeven. Téměř všichni hiv pozitivní imigranti jsou z těch bohatších zemí západní Evropy. Pouze 5% je ze střední a 1% z východní Evropy.

Nejvíce diagnostikovaných lidí, kteří se narodili a přišly z jiné země bylo ve Velké Británii a za rok 2012 jich bylo 6358. Druhá v těchto statistikách skončila Francie s 4066 nakaženými, následována Itálií, Španělskem, Německem, Belgií a Řeckem. Zpráva dále uvádí, že je důležité vědět, že se u 30.000 nakažených lidí nepodařilo zjistit odkud jsou. Zpráva také nedokáže stanovit, zda tito lidé již nakaženi přišly, nebo se nakazili až v Evropě. Zpráva je starší, neboli loňská miliónová imigrantská vlna dost možná také obsahovala nakažené jedince virem hiv.

Věřím, že většina z charitativních pracovníků, či pracovnic chápe svou aktivitu jako poslání a chtějí pomáhat lidem v nouzi, ač si myslím, že někteří z uprchlíků si za svou situaci v Callais mohou sami. Ale ti, kteří měli sex s nezletilími by měli být obviněni z pedofílie, a ti, kteří přišly hledat divoké sexuální dobrodružství by si myslím měli zajít k lékaři na test jsou li zdraví.

Každopádně případy z Calais ukazují, jak také může vypadat pomoc od charitativní organizace.

zdroje: www.dailymail.co.uk/news/artickle-3802351..Calais aid worker regulary having sex.., www.telegraph.co.uk/news/2016/09/23..Calais jungle camp volunteers fear claims of sexual exploitation..

Autor: Patrik Juda | sobota 24.9.2016 20:12 | karma článku: 42.46 | přečteno: 4849x

Další články blogera

Patrik Juda

Hvězdná pěchota na iDNES aneb Svět se řítí do záhuby a to do dvanácti let!

Prožívají ekologický žal a organizují stávky. Je jim na nic a úzko z té klimatické krize, protože Svět se prý řítí do záhuby. Nemáme čas! Za vše má vinu Evropa! Gréta má smysl a musíme stávkovat! Nelétají a maturitu ještě nemají..

18.8.2019 v 12:05 | Karma článku: 42.27 | Přečteno: 1715 | Diskuse

Patrik Juda

Súdánec ubodal v Británii mladou ženu. Odmítla s ním sex.

Útoky nožem v Británii! Tolik ho její odmítnutí naštvalo, že se rozhodl jí dát lekci. Po patnácti bodnutích, což byla ta lekce zbyly z nože tři kusy. Vím, že umírám stihla ještě říci. Jedinou její provokací bylo, že jej odmítla...

18.8.2019 v 11:01 | Karma článku: 40.64 | Přečteno: 1754 | Diskuse

Patrik Juda

Špinavou a likvidační kampaní doživotně ocejchovaná operní legenda Plácido Domingo

Slova jsou mocná. Sebevraždy, konce kariér a cejchy na celý život. Stačí říct já také! Další v pořadí koho zničit je Maestro Domingo. Muži se nemohou před totuto ohavností nijak bránit. Presumpce neviny nula. Divný, falešný svět.

14.8.2019 v 11:31 | Karma článku: 38.12 | Přečteno: 1137 | Diskuse

Patrik Juda

Páteční pasení ovcí na ČT aneb námi placení manipulátoři se nám denně smějí.

Sledoval jsem včera veřejnoprávní ČT. Liberální demagogie od rána do noci. Gréta imponuje, je svatá a zaslouží obdiv. Německo prý migrační krizi ustálo a nárůst preferencí AfD je nárůstem frustrace. O obřím nárůstu vražd ani slovo

10.8.2019 v 13:09 | Karma článku: 39.66 | Přečteno: 1377 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

M Korotvička

Pane Ježíši, už zas je tu jednadvacátý srpen.

Fakticky jsem se už několikrát zařekl. Nenecháš se vtáhnout do dění u nás. Nejde to. Je to osobní a útočí to na mé zásady, které do nás nalili rodiče. Otec. Obdivovatel demokracie bez odvahy za komunistů zdrhnout. Patří mi to.

20.8.2019 v 21:40 | Karma článku: 7.55 | Přečteno: 175 | Diskuse

Jan Vargulič

Čas, jenž děsí nás..

Bojíte se stárnutí, znepokojuje vás neúprosné plynutí času? Odstěhujte se na ostrov Sommaroy v severním Norsku, kde chtějí zrušit měření času a vyhlásit první bezčasovou zónu na světě. Hodinky s sebou neberte, zahoďte je do moře..

19.8.2019 v 8:15 | Karma článku: 7.24 | Přečteno: 94 | Diskuse

Patrik Juda

Hvězdná pěchota na iDNES aneb Svět se řítí do záhuby a to do dvanácti let!

Prožívají ekologický žal a organizují stávky. Je jim na nic a úzko z té klimatické krize, protože Svět se prý řítí do záhuby. Nemáme čas! Za vše má vinu Evropa! Gréta má smysl a musíme stávkovat! Nelétají a maturitu ještě nemají..

18.8.2019 v 12:05 | Karma článku: 42.27 | Přečteno: 1715 | Diskuse

Patrik Juda

Súdánec ubodal v Británii mladou ženu. Odmítla s ním sex.

Útoky nožem v Británii! Tolik ho její odmítnutí naštvalo, že se rozhodl jí dát lekci. Po patnácti bodnutích, což byla ta lekce zbyly z nože tři kusy. Vím, že umírám stihla ještě říci. Jedinou její provokací bylo, že jej odmítla...

18.8.2019 v 11:01 | Karma článku: 40.64 | Přečteno: 1753 | Diskuse

Vladimíra Frančáková

Osamělost?

Deníčku můj, přiznám se, že jsem ti původně chtěla vyprávět o tom, jakým způsobem rozeznávám lidi. Měla jsem totiž pocit, že jsem ten příhodný moment už propásla. Důvod je jasný. Jsem přece nevidomá.

18.8.2019 v 0:00 | Karma článku: 11.69 | Přečteno: 190 | Diskuse
Počet článků 223 Celková karma 42.11 Průměrná čtenost 2764

Samotář a cestovatel

Najdete na iDNES.cz