Úterý 24. listopadu 2020, svátek má Emílie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 24. listopadu 2020 Emílie

Sexuální život charitativních dobrovolníků v džungli Calais

24. 09. 2016 20:12:33
Charitativní pracovníci z uprchlického tábora v Calais se v hněvu a rozdělení vzájemně obviňují ze sexuálního zneužívání uprchlíků, včetně dětí. Imigranti jsou mnohonásobně krát více pravěpodobní nosiči viru HIV ukázala studie...

Dobrovolnice z nechvalně proslulého tábora imigrantů v severofrancouzském Calais, které mají mnohonásobný sex denně s uprchlíky, byly obviněny jiným dobrovolníkem ze sexuálního zneužívání uprchlíků, včetně dětí.

Uprchlíci se snaží dostat z džungle v Calais do Británie za každou cenu, ale bude to stále těžší, protože Velká Británie má v úmyslu vystavět ochrannou zeď za 63 miliónů liber, která by vedla podél silnice, až k terminálu trajektu. Důvody jsou známé. Obyvatelé z uprchlického tábora v Calais denně narušují dopravu, blokují silnice, napadají řidiče a zapalují ohně. Doprava je často ochromena. Jarní částečné vyklizení tábora nepomohlo a uprchlíků je zde opět deset tisíc. Jsou ale asi i jiné způsoby, jak se dostat do Británie.

The Indepedent zjistil informace o sexuálním životě v Calais díky pořízené kopii konverzace ze stránek skupiny na Facebooku, která se jmenuje Lidé z Calais k solidaritě, kterou užívají pracovníci z džungle, a která má 36.000 členů. Muž, který na případy upozornil byl později vystaven nadávkám online. Vedoucí pracovníci z charity pro tuto oblast potvrdili, že je zde závažný problém s predátorským chováním některých dobrovolníků a dobrovolnic. Později připustili, že ženy převažují. Celý problém odstartovala diskuze na zmíněných stránkách, která byla v obavách skandálu již vymazána.

"Mají s nima sex". "Slyšel jsem od kluků, kteří byli pravděpodobně nezletilí, že měli sex s dobrovolníky". "Slyšel jsem také o případech mužů, kteří v džungli provozují prostituci". "Slyšel jsem o dobrovolnících, kteří mají sex s mnoha partnery za den". Tento muž dále napsal, že dobrovolnice si vynucují sex s názorem, že charitativní pracovnice jsou zde pro sex. Takto vyvolaný dojem obrazu ženy v táboře navyšuje rizika. Jeho komentáře vyvolali okamžité nařčení ze strany ženských členek facebookové skupiny, a byl ocejchován nálepkou sexisty a rasisty, ale ostatní diskutující s ním souhlasili a potvrzovali, že v kempu jsou vztahy mezi uprchlíky a dobrovolníky závažný problém a neměl by se tajit.

Tak si říkám, že pokud se některé z dobrovolnic chovají k uprchlíkům tímto "otevřeným" způsobem, tak jak se potom asi mohou chovat uprchlíci k těm dobrovolnicím, které o sex s imigranty nemají zájem? Jak se potom vůbec k ženám obecně asi mohou chovat?

Skvělé, teď víme jak tyto ženy zplnomocněné charitativní organizací slouží, zněl komentář v článku. Zametat tento problém pod koberec nepomůže k tomu, aby zmizel. "My všichni jsme byli na neprozkoumaném území v první den, když jsme do Calais přijely, a to je spojeno s tím, co se stalo, a méně, či více rozšířilo". Zatímco tyto příběhy mohou být pravdivé, tak skutečností zůstává, že mnoho z těchto imigrantů mají jasný cíl příchodu do Evropy, aby měli sex se západními ženami a brát podporu, píše se také v článku.

Maya Konforti, která je dobrovolnicí charitativní organizace Auberge des migrants řekla pro The Independent o případu, ve kterém si britská dobrovolnice vybudovala špatnou pověst v táboře, když spala hromadně s uprchlíky. "Já znám jednu britskou ženu, která měla velmi špatnou pověst v džungli". "Pokud by pracovala jako dobrovolnice pro organizaci, tak by mohla být vyhozena, ale ona tam byla sama za sebe a nezávisle". "Ona našla toho pravého uprchlíka a teď je s ním". "To je to, co jsem slyšela". "Je zpět v Británii a žije s uprchlíkem".

No to by mohl být také způsob, jak se dostat do Británie, když se do sebe dva lidé zamilují a je to v pořádku, pokud je to vážně myšlený vztah. Vedoucí představitelé charity mluví o predátorském chování některých dobrovolnic, což mi přijde trochu silné vyjádření, ale kdo s tím má něco udělat, když ne oni. Ale zabránit dobrovolnému pohlavnímu styku mezi dvěma, nebo i více lidmi asi možné není. Nemyslím si, že většina z dobrovolnic tam jezdí uspokojovat své sexuální touhy, ale některé asi ano, což však nemusí být vždy bezpečné, protože tito uprchlíci jsou mnohonásobně krát více pravděpodobnými nosiči viru HIV.

Na stránkách organizace NAM, která zveřejňuje informace o HIV a AIDS, a která bojuje proti diskriminaci, cejchování jedinců a pomáhá lidem s HIV, byly v loňském roce zveřejněny informace na takzvané Aids mapě.

Čtyři z deseti lidí, kterým byl diagnostikován virus HIV v Evropě jsou migranti. Zpráva španělského centra pro epidemie (Spanish Centre for Epidemiology) zahrnuje státy EU plus Norsko a Island říká, že mezi lety 2007 až 2012 bylo zjištěno 156.817 nových případů hiv pozitivních lidí. Mezi těmito v Evropě diagnostikovanými lidmi jich je 64.446 (38%), kteří pocházejí z jiné země, než ve které jim byl virus objeven. Téměř všichni hiv pozitivní imigranti jsou z těch bohatších zemí západní Evropy. Pouze 5% je ze střední a 1% z východní Evropy.

Nejvíce diagnostikovaných lidí, kteří se narodili a přišly z jiné země bylo ve Velké Británii a za rok 2012 jich bylo 6358. Druhá v těchto statistikách skončila Francie s 4066 nakaženými, následována Itálií, Španělskem, Německem, Belgií a Řeckem. Zpráva dále uvádí, že je důležité vědět, že se u 30.000 nakažených lidí nepodařilo zjistit odkud jsou. Zpráva také nedokáže stanovit, zda tito lidé již nakaženi přišly, nebo se nakazili až v Evropě. Zpráva je starší, neboli loňská miliónová imigrantská vlna dost možná také obsahovala nakažené jedince virem hiv.

Věřím, že většina z charitativních pracovníků, či pracovnic chápe svou aktivitu jako poslání a chtějí pomáhat lidem v nouzi, ač si myslím, že někteří z uprchlíků si za svou situaci v Callais mohou sami. Ale ti, kteří měli sex s nezletilími by měli být obviněni z pedofílie, a ti, kteří přišly hledat divoké sexuální dobrodružství by si myslím měli zajít k lékaři na test jsou li zdraví.

Každopádně případy z Calais ukazují, jak také může vypadat pomoc od charitativní organizace.

zdroje: www.dailymail.co.uk/news/artickle-3802351..Calais aid worker regulary having sex.., www.telegraph.co.uk/news/2016/09/23..Calais jungle camp volunteers fear claims of sexual exploitation..

Autor: Patrik Juda | sobota 24.9.2016 20:12 | karma článku: 42.46 | přečteno: 4852x

Další články blogera

Patrik Juda

Hrůzné počty útoků kyselinou v Británii, Itálie nás chce trestat a ČR pošle stamiliony

Premiér Itálie Conte by chtěl trestat země, které odmítají migranty, protože jeho nová vláda je chce přerozdělovat. Británie a rekordní počet útoků kyselinou. Česko pošle stamiliony Africe a Piráti u nás ruší linku pro vozíčkáře..

13.9.2019 v 20:36 | Karma článku: 26.08 | Přečteno: 409 | Diskuse

Patrik Juda

Cirkus v Británii: Na studentky v sukních povolána policie. A co vymysleli naši Piráti?

Rodiče i studenti v Susssexu protestují a mají proč. Škola zakázala sukně. Naši Piráti vymysleli jak udělá maturitu každý i s nula body! Kdo všechno jsou ti architekti novodobé tyranie? Václav Klaus mladší byl dnes hostem Výzvy...

9.9.2019 v 20:09 | Karma článku: 41.40 | Přečteno: 2328 | Diskuse

Patrik Juda

Jan Hrušínský o Češích, kteří přišli k soše maršála Koněva.

Panu Hrušínskému prý přetekl pohár a promluvil o stalinistech a neonacistech, kteří se sešly u sochy maršála Koněva. Je to prý největší úpadek morálky, řekl pán, který odsuzuje dotace, ale saje jako pijavice a mluví jako hulvát...

7.9.2019 v 7:03 | Karma článku: 44.71 | Přečteno: 3872 | Diskuse

Patrik Juda

Švédsko je ve válce a zodpovědní jsou politici. Nepěkné rekordy, ale premiér by oslavoval

Premiér chce slavit jak se Švédové starají jeden o druhého, ale zároveň i vychází manuál pro občany, jak přežít pracovní den. Švédsko dnes. Kalašnikovy, bombové útoky a počet střelby stoupl o 100%. Soudy a společnost si neví rady.

5.9.2019 v 8:47 | Karma článku: 40.73 | Přečteno: 1848 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Tien Tran Tat

Chudý nápadník

Dneska Mai slaví narozeniny. Kdo to je, známe se? Podívám se na její profil. „Aha, potkali jsme se před 2 roky.“ Sympatická holka. Ještě tam má fotku z našeho společného výletu.

24.11.2020 v 10:28 | Karma článku: 23.69 | Přečteno: 471 | Diskuse

Monika Kopťáková

Fenomén RIFLE

Retro článek. Malá vzpomínka na fenomén, kterým byly pro nás rifle. Nebyl to jen obyčejný kus oblečení. Bylo to....

23.11.2020 v 10:27 | Karma článku: 22.10 | Přečteno: 424 | Diskuse

Vladimíra Frančáková

Jistoty

Milý deníčku, nebudeš mi věřit, ale znovu si uvědomuji, jak ten čas rychle letí. A to jsem jen doma a opět už nějaký čas v tomto roce potkávám pravidelně jen lidi k pomoci.

22.11.2020 v 19:10 | Karma článku: 8.17 | Přečteno: 112 | Diskuse

Jana Klenorová

První sníh

Mám rád první sníh. Miluju ta rána, kdy mohu časně vyrazit... tohle je chvíle, kdy jsem blízko sám sobě... no a najednou mi stojí v cestě!

21.11.2020 v 17:56 | Karma článku: 7.91 | Přečteno: 162 | Diskuse

Aleš Baloun

Ptáte se: „Proč nová Covid omezení“? Odpověď je snadná.

Když přišel AIDS, začali se ho lidé bát. Byl to virus, co bral zdraví a životy. Pak s prvními léky a používáním ochrany se podařilo jeho rozmach přibrzdit...Stačí dodržovat opatření..

21.11.2020 v 8:01 | Karma článku: 26.16 | Přečteno: 681 | Diskuse
Počet článků 233 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2738

Samotář a cestovatel

Najdete na iDNES.cz