Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nevyhostitelní somálští manželé oslaví ve Švýcarsku dvacetileté výročí a mají co slavit

10. 09. 2017 8:21:48
V zemi azyl nedostali, ale dostali dočasné povolení k pobytu. Dočasné? Za dočasných dvacet let se nenaučili jazyk, nikdy nepracovali, celou dobu žijí ze sociálních dávek, ale mají šest dětí. Otec se již "propracoval" do důchodu...

Již dvacet let žije ve Švýcarsku somálský pár, když muži je dnes 68 let a již tři roky pobírá důchod, aniž by kdy ve Švýcarsku nalezl práci a pracoval, stejně jako ji nikdy nenašla a nepracovala ani jeho 52 letá manželka. Jen za poslední tři roky činil příjem manželů s šesti dětmi, které jsou již ve Švýcarsku naturalizované a mají švýcarské pasy, na sociálních dávkách téměř 3.000.000 korun. To je možná výdělek na malou rodinnou oslavu nevyhostitelných somálských manželů. Proč nevyhostitelných?

Somálští manželé žijí ve švýcarském kantonu Vaud, kde se mluví hlavně francouzsky. Místní úřady platily manželům jazykové kurzy, ale oni se přesto nebyli schopni za dvacet let francouzsky naučit. Na dočasné povolení žijí v zemi již 18 let od roku 1999, protože první dva roky, když přišli v roce 1997 do země s třemi dětmi, tak neměli povolení žádné. To dočasné povolení znamená u tohoto manželského páru ale spíše doživotní, přestože jejich žádost o trvalý pobyt na příštích pět let jim byla soudem zamítnuta, protože dle soudu.....

"Manželský pár neudělal nic proto, aby se podílel na hospodářském a společenském životě ve Švýcarsku."

Tak si říkám, že tento somálský pár třeba prostě jenom neměl ten talent, tu potřebnou vůli a entuziasmus se jazyk naučit, a nebo jen prostě nebyl za žádnou cenu ochoten a nucen se naučit za dvacet let cizí řeč a ani si najít žádnou práci. Teď jde o to, jsou li tito lidé vůbec motivováni se jazyk v nové zemi učit a pracovat, když dostávají vysoké dávky i pokud nedělají nic, kromě dětí. Aby to naopak nemotivovalo některé jiné příchozí žadatele o azyl, aby se prostě chovali stejně. Podle různých pracovních statistik mi přijde, že je to dost možné.

To, že za dvacet let neudělali nic však neznamená, že by byli vyhoštěni. To pochopitelně není kvůli dětem možné, neboli něco pro společenský život přeci jen udělali. Přivedli na svět již ve Švýcarsku další tři děti a nové občany. Děti těchto manželů mohou být švýcarské společnosti samozřejmě prospěšné, v životě úspěšné a inspirací pro ostatní, pokud budou mít více chuti do studia a do práce, nežli mají a měli jejich rodiče, kteří jim bohužel příliš dobrý příklad nedávají.

Děti nemusí být jako rodiče, ale přesto se mi ten princip udělej si děti a máš vyhráno příliš nelíbí, protože zrovna dělání dětí je ta nejsilnější "africká disciplína" a Afrika prožívá nekončící populační explozi. Jak může cizinec pobírat v cizí zemi důchod, ač tam nikdy nic neodpracoval, tak to nechápu, stejně jako to, že se svou manželkou na dávkách jen za poslední tři roky vyinkasovali 130.000 švýcarských franků, což činí téměř tři milióny korun. Ale dobře, jiný kraj, jiný mrav.

Ale má zkušenost z Holandska je přesně opačná, protože ti Turci, Somálci a Maročané, kteří tam přišli v osmdesátých letech, tak často i pracovali a sami říkali, že jejich dětem a vnukům se pracovat nechce, protože jim je na dávkách dobře dost. Stát se postará.

Co však nikdy nepochopím je to, že ve Švýcarsku například imám původem z Libye, Abů Ramadán, který v mešitě ve švýcarském Bielu kázal nenávist proti ostatním náboženstvím si přišel na sociálních dávkách již na téměř 14.000.000 korun ( 600.000 franků )! Abů Ramadán nemluví ani francouzsky ani německy, ale objevuje se na libyjské islamistické televizi, která propaguje radikální islám. Při svých poutích do Mekky si žije v luxusních hotelích na Středním východě a přitom při svých kázáních ve švýcarských mešitách prosí Aláha, aby zničil židy, křesťany, hinduisty, Rusy a šíity.

"Muslimové by se neměli podřizovat místním zákonům." "Pokud mi přijdete říci, že muslim kradl nebo znásilňoval, tak vás to nemusí zajímat a ani byste o tom neměli mluvit." "Ten, kdo se přátelí s nevěřícím, je proklet až do soudného dne."

No, tak tento "láskyplný" imám pobírá sociální dávky v nezaměstnanosti a jiné benefity již celých třináct let co je ve Švýcarsku! Je jeho prací kázat ve švýcarských mešitách nenávist proti nemuslimům, schvalovat krádeže a znásilňování? To ne. To dělá z lásky k Aláhovi a nenávisti ke všem ostatním, kdo nejsou muslimové, protože luxusně placen je za to, že nedělá nic a má tedy všechen volný čas věnovat se svým kázáním.

Šéf pobočky správy sociálního zabezpečení v Nikau, Christian Hauri říká, že nemají prostředky jak prověřovat své klienty. "Nejsme odpovědni za to, abychom ochraňovali stát." Na ověření odůvodněnosti dávek ve Švýcarsku asi skutečně nemají prostředky, protože migranti, kteří dostali ve Švýcarsku povolení k pobytu na základě argumentu, že jim v jejich zemi hrozí smrt, využívají sociální dávky i k financování dovolené ve své vlasti, odkud před tou válkou prchli! Tisíce Eritrejců se každý rok vydává na dovolenou do své země, ač ti Eritrejci, kteří azyl nezískali, být deportováni domů nemohou, protože je to pro ně v Eritrei příliš nebezpečné.

Čtyři z pěti Eritrejců žijí ve Švýcarsku pouze z dávek a vysoké jsou dost, když jedna cesta do Addis Abeby a zpět stojí asi 15.000 korun a denně jich tímto způsobem cestuje údajně až padesát.

Myslím, že sociální systém ve Švýcarsku nešlape jako ty jejich pověstné švýcarské hodinky, ale je děravý, jako ten pověstný švýcarský sýr. A ač jsou mnozí z migrantů méně vzdělaní, tak na to jak zneužívat sociální systém jsou asi chytří dost.

Je to jako by si dělali legraci. Utekli z války, ale když maj dovču tak....hurá domů. Přál bych jim, aby doma již mohli zůstat navždy, ale oni se zatím stále ještě raději vrací do toho štědrého Švýcarska.

Je to divné?

Zdroje:Pl: Už dvacet let žijí Somálci ve Švýcarsku na dávkách a bez trvalého pobytu. Teď je chtějí vyhostit, ale nejde to kvůli dětem....Klidně můžete krást! vybízel imám muslimy. A sám na dávkách pobral 14 milionů na luxusní život....Moneymag.cz: Migranti jezdí za peníze ze sociálních dávek na dovolenou do své vlasti, upozorňuje Švýcarsko.

Autor: Patrik Juda | neděle 10.9.2017 8:21 | karma článku: 44.17 | přečteno: 3553x

Další články blogera

Patrik Juda

Francouzští policisté páchají sebevraždy a papež František k mezinárodnímu dni migrantů

Ve Francii věku terorismu páchají policisté sebevraždy. Muslimské ženy bojují za své svobody proti "agentům islámu". Politici zpěvem hymny proti modlícím se muslimům. Čtyři výzvy v poselství papeže Františka k brzkému dni migrantů

15.11.2017 v 7:25 | Karma článku: 40.68 | Přečteno: 1921 | Diskuse

Patrik Juda

Rozhněvaní i zklamaní němečtí policisté a morální bankrot jejich vlády

Bezmocná policie napadána zločinnými gangy. Stát podporující penězi organizovaný zločin. Dle bezpečnostního odborníka je Berlín ztracen. Kulku do hlavy každému policistovi, slibuje odmítnutý žadatel o azyl a recidivista Ahmed A..

9.11.2017 v 7:41 | Karma článku: 42.59 | Přečteno: 2921 | Diskuse

Patrik Juda

Vnitřní nepřítel v berlínské policii a německé soudy přepisující historii

Šokovaný policejní instruktor promluvil o nepříteli ve vlastních řadách a nepřátelství jaké nezažil. Cenzurovaná média a soudy přepisující historii. Mezitím v Bruselu spouští nový projekt a poučují novináře jak psát o migrantech..

4.11.2017 v 17:15 | Karma článku: 42.78 | Přečteno: 2128 | Diskuse

Patrik Juda

Velká iluze Německa o deportacích imigrantů a mapa reality jejich kriminality

Policie v Německu a celé Evropě pátrá po odmítnutém žadateli o azyl z Pakistánu. Dvouleté dceři podřízl krk a zmizel. V Maďarsku naopak zadržen "řezník z Pakistánu" do Německa mířící. Důchodkyně zadušena Syřanem a co v Bundestagu?

27.10.2017 v 17:27 | Karma článku: 44.33 | Přečteno: 3693 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Gabriela Tomanová

Společné soužití = z 90% velký průser

Znáte to? Když jeden ve vztahu, dostane super nápad, nastěhovat se ke svému rodiči? A jak to potom dopada?... No, jeden příklad za všechny bych tu měla... Ten svůj.

22.11.2017 v 0:23 | Karma článku: 8.01 | Přečteno: 388 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Platina královská

Britský královský pár v pondělí 20. listopadu oslavil 70. výročí svatby. A jejich svazek je stále až pevnou skálou nejen v bouři britské politiky, ale i všech turbulencí a změn ve světě.

22.11.2017 v 0:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Karel Ábelovský

Opravdu divné století

... nevím co moudrého napsat, nic moudrého mne totiž nenapadá - jsem jen plný pochopení, lásky a tolerance, chcete-li empatie ... a jen velký smutek zůstává v mých očích. Smutek nad naší společností, aby bylo jasno.

21.11.2017 v 15:20 | Karma článku: 7.30 | Přečteno: 180 | Diskuse

Iva Votočková

Čeští skeptikové bezdomovce na kávu nezvou

Na facebooku jsem narazila na hezký příspěvek. Autor příspěvku se v něm lidí ptá, zda by zaplatili kávu nebo třeba jídlo navíc. A převypravuje tam následující krátký příběh od Federica Felliniho a Vittoria De Sica.

21.11.2017 v 12:39 | Karma článku: 13.57 | Přečteno: 603 | Diskuse

Jitka Suchánková

Já se snad zhroutím

Přiletím do práce jak vichr. Tedy co mi to jen náledí a můj strach dovolí. Shodím kabát, odkopnu boty a řítím se k počítači, abych ho zapnula. Mezitím z kabelky vytahuji peníze, svačinu a ledovou kávu. Nevadí, že bude prosinec.

21.11.2017 v 8:14 | Karma článku: 10.17 | Přečteno: 387 | Diskuse
Počet článků 194 Celková karma 42.00 Průměrná čtenost 2778

Samotář a cestovatelNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.