"Skandál v Brně": Rande století je diskriminační, protože tam pozvali stejně mužů jako žen

13. 06. 2018 16:19:26
O víkendu vrcholící brněnský festival prý hrubě selhal v podpoře sexuálních menšin a Společnost pro queer paměť je znepokojena. Akce prý nevytváří podmínky, aby se mohli seznámit stejnopohlavní páry. Další diskriminace? Ajajajaj..

Muži a ženy už dávno nejsou tím, čím se zdají být......městečko Brno

Již o nadcházejícím víkendu vyvrcholí v Brně festival Re:publika, který připomíná stoleté výročí od založení Československa. Na brněnském výstavišti proběhne akce EX:PO/největší československé rande, které se má stát největší seznamkou nezadaných lidí. Brněnský časostroj na náměstí Svobody se zastavil, kuličky z něj tento týden nepadají a má se státi i místem lásky a setkávání mužů a žen.

Proti údajnému heteronormativnímu rámování této akce se však ohradila nezisková organizace Společnost pro queer paměť a protože je to celé financováno z veřejných zdrojů tak by prý měli být kladeny nároky společenské odpovědnosti.

O tom financování z veřejných zdrojů snad mohli i pomlčet, ale.....

Lidé ze Společnosti pro queer paměť, kteří zaznamenávají vzpomínky LGBT seniorů a seniorek v České republice a pracují na vybudování archivu a muzea queer pamětí národa se ohradili dopisem proti akci známé, uznávané české výtvarnice a architektky lidských vztahů Kateřině Šedé, která vymyslela další ze svých projektů, tentokráte za 4,4 milionu korun financovaných z peněz daňových poplatníků. Smyslem jejího víkendového projektu "obří seznamka" má být boj proti samotě.

Význačná a veřejnými penězi finančně podporovaná umělkyně Kateřina Šedá vybrala v rámci festivalu oslav stoletého výročí od založení Československa k akci "rande století" kromě "trocha" peněz i 1918 nezadaných lidí, z nichž polovinu tvoří muži a tu druhou polovinu ženy. To je ale podle queer lidí ta diskriminace. No diskriminace doslova jak Brno.

Tentokráte ale udělala paní umělkyně Šedá ve své architektuře mezilidských vztahů asi někde chybu, protože dle queer aktivistů je pozvání stejného počtu mužů jako žen náznakem toho, že cílem akce je vytvořit 959 heterosexuálních párů! No Proboha! Asi hrůzná to představa pro tyto lidi, kteří se pasovali do rolí ochránců a bojovníků za sexuální menšiny. Za mě však všem těmto menšinám tito netolerantní, sobečtí, věčně a vždy ukřivdění, zlobní a asi ve svých životech nešťastní lidé spíše ubližují.

Je na tom něco tak špatného uspořádat příležitost k seznámení nezadaných mužů s nezadanými ženami? Krom pro mě té nepochopitelné částky, kterou to celé stojí není, ale pro jmenovanou společnost queer lidí ano, protože akce sice prý účast neheterosexuálních lidí nevylučuje, ale ani nevytváří podmínky pro to, aby se v Brně měli možnost seznámit i páry stejnopohlavní.

Tak nevím, jestli měla paní umělkyně vybrat na to velké rande století v Brně jenom chlapy, nebo jenom ženy, aby ta menšinová queer společnost byla spokojena, ale říkám si proč, když již brzy budou mít homosexuálové, lesby a ostatní jinak sexuálně orientovaní lidé opět svůj vlastní pochod plný pýchy a hrdosti Prahou a daňový poplatníci jim stejně jako každý rok také přeci přispějí.

Pro mě je ta ukřivděná reakce těchto lidí náznakem toho, že tam v tom Brně prostě tentokrát zcela vyjímečně o nich a za všechny ty veřejné peníze není konkrétní zmínka. Taková drzost v té dnešní době, že je možné uspořádat akci lidí a nejmenovat přitom i konkrétně homosexuály, nebo jiné speciální a na tyto "útlaky a nespravedlnosti" velmi citlivé lidi.

Když jsem napsal štědře finančně podporovaná umělkyně, tak to bylo i proto, že paní Kateřina Šedá rozjela i další sociální experiment, za dalších schválených 2,5 milionu korun v Českém Krumlově. Najatí herci tam pod dohledem kamer v centru města hrají a předstírají běžný život! Absurdní žert a výsměch všem plátcům daní? Nikoliv. Realita. Pro mě sice nepochopitelná, ale možná prostě jenom nemám toho uměleckého ducha a představivost. Určitě.

Již brzy mají být v Ústí nad Labem zavřeny dvě ubytovny a o bydlení může přijít až dvěstě lidí, včetně rodin s malými dětmi, nebo důchodců. Myslím, že by jim měla paní umělkyně a sociální experimentátorka Kateřina Šedá pomoci, protože tito lidé z toho, co jsem pochopil, nejsou nadšeni z toho běžného života venku na ulici a pod dohledem kamer. Narozdíl od Krumlova není Ústí na seznamu světového dědictví Unesco, ale již brzy se prý chystá vyhlásit za sociálně vyloučenou lokalitu, což pocítí právě tito nejchudší obyvatlé města, protože by mohl být narušen systém výplaty sociálních dávek.

Proč nepronajmete paní umělkyně historické centrum Krumlova romským rodinám? Věřím, že tam pro turisty i místní bude živo dost a ústečtí lidé z ubytoven jsou možná hladový jako ti herci paní umělkyně Šedá.

Možná by vás za tento projekt ocenili i ti někteří věčně nespokojení a tolik "opomíjení" homosexuálové ze Společnosti pro queer paměť, kteří ve spolupráci s Multikulturním centrem v Praze nabízejí pro střední školy bádání ve své dle svých slov teplé knihovně a radují se, že prý rozšiřují teplou historii mezi další zvídavé mladé lidi.

Věřím ale, že romové z Ústí by vás za to ocenili určitě a možná i ostatní obyvatelé Ústí nad Labem.

Zdroj: Idnes: Brněnské hromadné rande diskriminuje sexuální menšiny, stěžuje si spolek.

Autor: Patrik Juda | středa 13.6.2018 16:19 | karma článku: 37.32 | přečteno: 1709x

Další články blogera

Patrik Juda

Profesor Lukeš z Bostonské university dostal v Událostech záchvat zloby z pana Jakla

Kritik Čechů a muž s tím nejameričtějším přízvukem na světě byl opět na dálku v ČT. Pan Jakl v něm probudil strašidelnou zlobu. Proč? Pan Jakl měl prostě jiný názor a on to neunesl. Jsou pan Kubal a muž s koňským ohonem z Kremlu?

20.7.2018 v 5:06 | Karma článku: 47.92 | Přečteno: 10727 | Diskuse

Patrik Juda

Psí hrdina zachránil obklíčené britské vojáky pod palbou a zahnal džihádisty na útěk

Střelce zakousl a další islamisty potrhal. Britská speciální jednotka v bezvýchodné situaci vyslala svého zvířecího přítele na zteč. Kulky jej jako zázrakem míjeli a šestici elitních vojáků v Sýrii zachránil tento sedmý statečný.

16.7.2018 v 8:08 | Karma článku: 38.48 | Přečteno: 1580 | Diskuse

Patrik Juda

V Šílené Británii zakázali studentkám nosit sukně. Už pouze kalhoty vy nestoudnice!

Rodičům se už vaří krev v žilách. Genderová hysterie oblékne od září v nejméně čtyřiceti britských školách studentky do kalhot. Osmileté holky smějí sukně ještě rok a feministická profesorka z Cambridge přišla na univerzitu nahá!

2.7.2018 v 8:03 | Karma článku: 42.76 | Přečteno: 3131 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Vlastimil Fürst

Dáš nám instrukce?

Ježíš poslal Petra a Jakuba a řekl jim: „Jděte a připravte nám beránka, abychom slavili velikonoční večeři.“ Oni mu řekli: „Kde chceš, abychom ji připravili?“ (Lukáš 22,8+9)

14.11.2018 v 21:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Laďka Sindlerova

Dobrodružství ze seznamky č.1

Byla jsem tou dobou už léta sama, můj muž si v nebi v pohodě hrával jeho milovaný volejbal, já pořád sama, Moje psí kamarádka Breda, ta moc řeči nenadělala, s ní to bylo o bobříku mlčení, takže si zkusím najít kamaráda.Rozhodnuto!

14.11.2018 v 18:15 | Karma článku: 17.24 | Přečteno: 491 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

Jak jsem prvně operovala

Itálie, to je země plná nádherných míst, úžasných měst, výborného jídla a voňavé kávy. Je to zem vstřícných lidí, rodinné pohody, ale také velké nezaměstnanosti.

14.11.2018 v 15:57 | Karma článku: 23.19 | Přečteno: 914 | Diskuse

Jana Mrázková

Když krachne přátelství....

Inu, stalo se, co jsme ani jedna nejspíš neočekávaly a ani si to nepřály. Od prosince loňského roku jsme měly s Alenou u Čedoku zabeštelovanou dovolenou letos říjnu na Kypru.

14.11.2018 v 15:06 | Karma článku: 15.65 | Přečteno: 563 | Diskuse

Laďka Sindlerova

Co tak na chvíli odskočit od litého boje v politické aréně

a dopřát si kousek lidských starostí, protože nejen politikou a starostmi pana premiéra s jeho dětmi živ je člověk.

14.11.2018 v 10:45 | Karma článku: 8.94 | Přečteno: 218 | Diskuse
Počet článků 208 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2803

Samotář a cestovatel

Najdete na iDNES.cz