Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

"Skandál v Brně": Rande století je diskriminační, protože tam pozvali stejně mužů jako žen

13. 06. 2018 16:19:26
O víkendu vrcholící brněnský festival prý hrubě selhal v podpoře sexuálních menšin a Společnost pro queer paměť je znepokojena. Akce prý nevytváří podmínky, aby se mohli seznámit stejnopohlavní páry. Další diskriminace? Ajajajaj..

Muži a ženy už dávno nejsou tím, čím se zdají být......městečko Brno

Již o nadcházejícím víkendu vyvrcholí v Brně festival Re:publika, který připomíná stoleté výročí od založení Československa. Na brněnském výstavišti proběhne akce EX:PO/největší československé rande, které se má stát největší seznamkou nezadaných lidí. Brněnský časostroj na náměstí Svobody se zastavil, kuličky z něj tento týden nepadají a má se státi i místem lásky a setkávání mužů a žen.

Proti údajnému heteronormativnímu rámování této akce se však ohradila nezisková organizace Společnost pro queer paměť a protože je to celé financováno z veřejných zdrojů tak by prý měli být kladeny nároky společenské odpovědnosti.

O tom financování z veřejných zdrojů snad mohli i pomlčet, ale.....

Lidé ze Společnosti pro queer paměť, kteří zaznamenávají vzpomínky LGBT seniorů a seniorek v České republice a pracují na vybudování archivu a muzea queer pamětí národa se ohradili dopisem proti akci známé, uznávané české výtvarnice a architektky lidských vztahů Kateřině Šedé, která vymyslela další ze svých projektů, tentokráte za 4,4 milionu korun financovaných z peněz daňových poplatníků. Smyslem jejího víkendového projektu "obří seznamka" má být boj proti samotě.

Význačná a veřejnými penězi finančně podporovaná umělkyně Kateřina Šedá vybrala v rámci festivalu oslav stoletého výročí od založení Československa k akci "rande století" kromě "trocha" peněz i 1918 nezadaných lidí, z nichž polovinu tvoří muži a tu druhou polovinu ženy. To je ale podle queer lidí ta diskriminace. No diskriminace doslova jak Brno.

Tentokráte ale udělala paní umělkyně Šedá ve své architektuře mezilidských vztahů asi někde chybu, protože dle queer aktivistů je pozvání stejného počtu mužů jako žen náznakem toho, že cílem akce je vytvořit 959 heterosexuálních párů! No Proboha! Asi hrůzná to představa pro tyto lidi, kteří se pasovali do rolí ochránců a bojovníků za sexuální menšiny. Za mě však všem těmto menšinám tito netolerantní, sobečtí, věčně a vždy ukřivdění, zlobní a asi ve svých životech nešťastní lidé spíše ubližují.

Je na tom něco tak špatného uspořádat příležitost k seznámení nezadaných mužů s nezadanými ženami? Krom pro mě té nepochopitelné částky, kterou to celé stojí není, ale pro jmenovanou společnost queer lidí ano, protože akce sice prý účast neheterosexuálních lidí nevylučuje, ale ani nevytváří podmínky pro to, aby se v Brně měli možnost seznámit i páry stejnopohlavní.

Tak nevím, jestli měla paní umělkyně vybrat na to velké rande století v Brně jenom chlapy, nebo jenom ženy, aby ta menšinová queer společnost byla spokojena, ale říkám si proč, když již brzy budou mít homosexuálové, lesby a ostatní jinak sexuálně orientovaní lidé opět svůj vlastní pochod plný pýchy a hrdosti Prahou a daňový poplatníci jim stejně jako každý rok také přeci přispějí.

Pro mě je ta ukřivděná reakce těchto lidí náznakem toho, že tam v tom Brně prostě tentokrát zcela vyjímečně o nich a za všechny ty veřejné peníze není konkrétní zmínka. Taková drzost v té dnešní době, že je možné uspořádat akci lidí a nejmenovat přitom i konkrétně homosexuály, nebo jiné speciální a na tyto "útlaky a nespravedlnosti" velmi citlivé lidi.

Když jsem napsal štědře finančně podporovaná umělkyně, tak to bylo i proto, že paní Kateřina Šedá rozjela i další sociální experiment, za dalších schválených 2,5 milionu korun v Českém Krumlově. Najatí herci tam pod dohledem kamer v centru města hrají a předstírají běžný život! Absurdní žert a výsměch všem plátcům daní? Nikoliv. Realita. Pro mě sice nepochopitelná, ale možná prostě jenom nemám toho uměleckého ducha a představivost. Určitě.

Již brzy mají být v Ústí nad Labem zavřeny dvě ubytovny a o bydlení může přijít až dvěstě lidí, včetně rodin s malými dětmi, nebo důchodců. Myslím, že by jim měla paní umělkyně a sociální experimentátorka Kateřina Šedá pomoci, protože tito lidé z toho, co jsem pochopil, nejsou nadšeni z toho běžného života venku na ulici a pod dohledem kamer. Narozdíl od Krumlova není Ústí na seznamu světového dědictví Unesco, ale již brzy se prý chystá vyhlásit za sociálně vyloučenou lokalitu, což pocítí právě tito nejchudší obyvatlé města, protože by mohl být narušen systém výplaty sociálních dávek.

Proč nepronajmete paní umělkyně historické centrum Krumlova romským rodinám? Věřím, že tam pro turisty i místní bude živo dost a ústečtí lidé z ubytoven jsou možná hladový jako ti herci paní umělkyně Šedá.

Možná by vás za tento projekt ocenili i ti někteří věčně nespokojení a tolik "opomíjení" homosexuálové ze Společnosti pro queer paměť, kteří ve spolupráci s Multikulturním centrem v Praze nabízejí pro střední školy bádání ve své dle svých slov teplé knihovně a radují se, že prý rozšiřují teplou historii mezi další zvídavé mladé lidi.

Věřím ale, že romové z Ústí by vás za to ocenili určitě a možná i ostatní obyvatelé Ústí nad Labem.

Zdroj: Idnes: Brněnské hromadné rande diskriminuje sexuální menšiny, stěžuje si spolek.

Autor: Patrik Juda | středa 13.6.2018 16:19 | karma článku: 35.88 | přečteno: 1484x


Další články blogera

Patrik Juda

Na střední v Anglii zakázali klukům nosit šortky. Je ti vedro? Vem si sukni a buď gender

Pobouření čtenáři se ptají, zdali se již jejich Velká Británie skutečně nezbláznila. Škola vyšla vstříc genderové neutralitě a přijala pravidla v odívání žáků, aby se transgendeři cítili lépe. Sukně, nebo kalhoty! Trans a nebo hic

7.6.2018 v 7:31 | Karma článku: 41.21 | Přečteno: 2320 | Diskuse

Patrik Juda

Zuřivý a běsný cyklista zaútočil v Londýně na řidiče dlouhým loveckým nožem jak v hororu

Cyklisté jsou prý v Londýně příliš bílí. Tento nebyl. Nejbezpečnější město světa? Policie nad ulicemi možná ztrácí kontrolu. New York hadr. Letos již 44 ubodaných. Muž ubodán, že nedal mládeži drobné. Starosta Khan velmi zarmoucen

2.6.2018 v 13:07 | Karma článku: 41.95 | Přečteno: 2082 | Diskuse

Patrik Juda

Úspěšná dánská vlastenkyně a ministryně Inger Stojberg stále zpřísňuje imigrační zákony

Železná Inger slaví úspěch. Uprchlíky od Dánska odrazovala. Snížila dávky a imigrantům "vysypala kapsy". Počet žádostí o azyl snížila na desetileté minimum. Dánové nikdy nebudou menšinou ve vlastní zemi. Kapacity Dánska vyčerpány!

23.5.2018 v 8:06 | Karma článku: 39.52 | Přečteno: 1436 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Kateřina Karolová

Tři děti? Chce to systém.

Začátkem roku 2015, těsně před mým prvním porodem, jsem přesně věděla, jak se starat o dětí. Hodně jsem si o tom přečetla, chápete. Teď jsem o 3 roky starší. Taky mám o 3 děti navíc. Takže co myslíte? Jo, byla jsem fakt naivní.

23.6.2018 v 6:29 | Karma článku: 30.84 | Přečteno: 917 | Diskuse

Jan Jílek

Hedvábí, bolševici a náckové

Zřejmě jsem ještě chlapec, protože podle Platona: „„Chlapec se stává mužem, když obejde kaluž, místo aby do ní vstoupil.” Dnes jsem prošel několik kaluží,

22.6.2018 v 23:05 | Karma článku: 15.81 | Přečteno: 357 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Sláva a uznání tvou prázdnotu nenasytí

„Běda vám farizeům! S oblibou sedáte na předních místech v synagógách a líbí se vám, když vás lidé na ulici zdraví. Běda vám! Jste jako zapomenuté hroby, po nichž lidé nahoře chodí a nevědí o nich.“ (Lukáš 11,43+44)

22.6.2018 v 21:31 | Karma článku: 13.59 | Přečteno: 145 | Diskuse

Jan Jílek

Údržba je údržba

Občas ve stavu mezi spánkem a plným vědomím mi nekontrolovatelně probíhají myšlenky. Někdy si je pamatuji, někdy ne. Bleskne mi hlavou otázka, na kterou si najednou dokáži odpovědět.

21.6.2018 v 22:35 | Karma článku: 8.84 | Přečteno: 273 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Láska nad zákonem?

„Ale běda vám farizeům! Odevzdáváte desátky z máty, routy a ze všech zahradních rostlin, ale nedbáte na spravedlnost a lásku, kterou žádá Bůh. Toto bylo třeba činit a to ostatní neopomíjet.“ (Lukáš 11,42)

21.6.2018 v 21:31 | Karma článku: 13.59 | Přečteno: 179 | Diskuse
Počet článků 205 Celková karma 39.24 Průměrná čtenost 2751

Samotář a cestovatel

Najdete na iDNES.cz