Hvězdná pěchota na iDNES aneb Svět se řítí do záhuby a to do dvanácti let!

18. 08. 2019 12:05:09
Prožívají ekologický žal a organizují stávky. Je jim na nic a úzko z té klimatické krize, protože Svět se prý řítí do záhuby. Nemáme čas! Za vše má vinu Evropa! Gréta má smysl a musíme stávkovat! Nelétají a maturitu ještě nemají..

Svazáčtí přátelé a pokrokáři všech zemí se spojili. Ještě jsme sice ani nedostudovali, ale budeme teď poučovat celý svět.

Na iDNES přišly dva studenti budovat lepší zítřky, hájit prý zájmy všech lidí a jejich budoucnost. Na nic a úzko je jim však asi jen ve školním roce, protože v létě stávkovat asi není správně ekologické. Lepší jsou ty pátky místo školy asi.

V době Svaté a budoucí Miss World, bezuhlíkové Gréty, která se v tento moment plaví na závodní jachtě do Spojených států, aby jim všem všechno klimaticky správně vysvětlila, je možné mnohé.

Protože je to dle paní Herzigové světová topmodelka a dle všech těch dobrolidí, kteří ji podporují i nobelová královna ekologů a klimatologů, tak si pro tu šetrně uhlíkovou jachtu, kterou se plaví, přiletí dalších pět lidí, aby ji dopravili zpět do Evropy! Neboli, kdyby Gréta s tatínkem z Evropy letěli, tak by zcela jistě zanechali menší uhlíkovou stopu. Přijde mi to celé absurdní, falešné, směšné a hloupé, ale Gréta inspiruje ostatní děti. I ty naše...

Už i u nás děti stávkují a poté jsou v mediálním prosotoru, aby nám řekli, proč to dělají. Prý jsou české Gréty! No, to potěš Pánbůh. Tito dva usměvavý, brýlatí mladí chlapci, které si pozvali do Rozstřelu na iDNES prý trpí enviromentálním (ekologickým) žalem a to prý docela dost! Tak mladí a už tolik trpí.

"Člověku je na nic a úzko z toho, že Svět se řítí do záhuby z toho, že probíhá klimatická krize!" "Zbývá nám dvanáct let!!" "Jsme na tom prahbídně!" "Skoro nic už dělat nemůžeme!" "Nastoupil pocit, že jsme dost možná v háji, ale pak jsem viděl Grétu Thunberg, která se rozhodla s tím něco dělat a přidali jsme se k této snaze, protože to má smysl." "Nemáme nic jiného na výběr, než jít stávkovat." "Chceme bezuhlíkovou ekonomiku."....mudroval v Rozstřelu student a zakladatel hnutí Pátky pro (záškoláctví) budoucnost v ČR, Petr Doubravský.

Z dalších slov studenta Doubravského jsem pochopil, že demokratické volby se mu až tolik nelíbí, protože tehdy v tom listopadu prý lidé prostě jen vyšli do ulic a změnili režim a co prý začali ty studentské stávky za klima, tak vidíme volný posun. Asi by chtěl změnit režim. Dle jeho slov soudím, že na veganský. "Tři roky nejím maso." "Je to ohromné privilegium." "Snižuji svou uhlíkovou stopu." "Autem moc nejezdím, ale občas se s někým svezu!" "Nelétám (nikdy neletěl), ani nechci." "Všechny země selhávají v řešení klimatické krize a proto proběhli stávky za klima."

"Český stát uhlí dotuje a musíme se podívat na pravou cenu uhlíkových dotací." "Protože tu pravou cenu, tu pravou cenu v podstatě my všichni, tu pravou cenu, tu pravou cenu platí lidi, kteří v důsledku změn klimatu přichází, přichází o domov." "Lidé mají zdravotní potíže v důsledku klimatu a ostatně, ostatně i naše potravinová soběstačnost, protože zemědělci, zemědělci, zemědělci snižují svoji produkci kvůli, kvůli suchu a dalším dopadům změn klimatu." "Jsme v horší situaci, než kdybychom byli ve skleníku." Rodiče je prý ve stávkách podporují a o klimatu se s nimi prý dá bavit. "Chceme spravedlivý přechod na obnovitelné zdroje a bezuhlíkovou ekonomiku."

Mladý muž v rozrušení z klimatické nouze vyděšeně opakoval některá slova stále dokola a listoval ve svých nachystaných poznamkách, ale to důležité prý je, že stávka v pátek bude. Ve školním roce v pátek 20.9., protože teď je léto a stávkovat je asi lepší v době školní výuky. To půjde o klima. Teď jsou prázdniny a záchrana planety ještě tu chvíli počká.

Když jsem ty dva mladé studenty viděl a slyšel přišlo mi, že jsou to vlastně asi anarchisté. Ještě sice nedostudovali, nikde asi ještě příliš nebyli, když nikdy neletěli, ale chtěli by měnit svět. Kdyby každý z těch stávkujících studentů zasadil v pátek strom, tak by to mělo význam. Když jsem je sledoval, tak se mi vybavila povinná četba z dětsví Čuk a Gek, kde si před novým rokem všichni společně zapli to rádio, aby mohli poslouchat přímý přenos z Moskvy. Hlavně ten snílek a fantasta Gek mi připomněl studenta Doubravského.

Dovolil jsem si v úvodu napsat Hvězdná pěchota, ale mě skutečně přišlo, že ti dva mladí a nedostudovaní lidé jsou snad z jiného světa. Já se toho nového světa děsím.

Autor: Patrik Juda | neděle 18.8.2019 12:05 | karma článku: 42.63 | přečteno: 1836x

Další články blogera

Patrik Juda

Hrůzné počty útoků kyselinou v Británii, Itálie nás chce trestat a ČR pošle stamiliony

Premiér Itálie Conte by chtěl trestat země, které odmítají migranty, protože jeho nová vláda je chce přerozdělovat. Británie a rekordní počet útoků kyselinou. Česko pošle stamiliony Africe a Piráti u nás ruší linku pro vozíčkáře..

13.9.2019 v 20:36 | Karma článku: 25.08 | Přečteno: 306 | Diskuse

Patrik Juda

Cirkus v Británii: Na studentky v sukních povolána policie. A co vymysleli naši Piráti?

Rodiče i studenti v Susssexu protestují a mají proč. Škola zakázala sukně. Naši Piráti vymysleli jak udělá maturitu každý i s nula body! Kdo všechno jsou ti architekti novodobé tyranie? Václav Klaus mladší byl dnes hostem Výzvy...

9.9.2019 v 20:09 | Karma článku: 41.36 | Přečteno: 2255 | Diskuse

Patrik Juda

Jan Hrušínský o Češích, kteří přišli k soše maršála Koněva.

Panu Hrušínskému prý přetekl pohár a promluvil o stalinistech a neonacistech, kteří se sešly u sochy maršála Koněva. Je to prý největší úpadek morálky, řekl pán, který odsuzuje dotace, ale saje jako pijavice a mluví jako hulvát...

7.9.2019 v 7:03 | Karma článku: 44.69 | Přečteno: 3661 | Diskuse

Patrik Juda

Švédsko je ve válce a zodpovědní jsou politici. Nepěkné rekordy, ale premiér by oslavoval

Premiér chce slavit jak se Švédové starají jeden o druhého, ale zároveň i vychází manuál pro občany, jak přežít pracovní den. Švédsko dnes. Kalašnikovy, bombové útoky a počet střelby stoupl o 100%. Soudy a společnost si neví rady.

5.9.2019 v 8:47 | Karma článku: 40.66 | Přečteno: 1800 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Jitka Štanclová

Nad všechny blogy světa...

... Tak mi napověděla známá blogerka Zdenička. "Těším se na to, kdy napíšeš, jak jsi čekala na další vnouče".

14.9.2019 v 20:54 | Karma článku: 14.43 | Přečteno: 156 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Před Koněvem, za Koněvem

Pro ty, které snad nadpis nadzvedl - tak klídek prosím. Případnou polemiku, a ne, že by nebylo o čem, na někdy jindy, ač není to z mé strany podmínkou. Toto je o dobách více, než dřevních. Ale tak trochu i o současnosti.

14.9.2019 v 14:57 | Karma článku: 10.57 | Přečteno: 301 | Diskuse

Josef Prouza

Jak jsem obsluhoval… tři malé baletky

Když mi dcera oznámila, že se se dvěma kamarádkami přihlásila na týdenní baletní seminář a budou bydlet všechny u nás a já se o ně budu sám starat, začal jsem se vnitřně drolit. „A co jedí,“ vykoktal jsem. „Nežerou nic,“ řekla.

14.9.2019 v 14:53 | Karma článku: 27.35 | Přečteno: 622 | Diskuse

Jakub Špičák

Můj souboj s kávou: Teoretická příprava

Když začnu citací wikipedie, tak můžu říci, že kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, který se užíváním ve větším množství stává drogou.

14.9.2019 v 9:15 | Karma článku: 9.35 | Přečteno: 229 | Diskuse

Olga Steinerová

Krásná Kréta

Kréta je pátý největší ostrov ve Středozemním moři. Patří Řecku a je mezi všemi jeho ostrovy tím největším. Je místem zrození boha Dia. Není divu.

13.9.2019 v 20:23 | Karma článku: 10.07 | Přečteno: 241 | Diskuse
Počet článků 233 Celková karma 40.43 Průměrná čtenost 2730

Samotář a cestovatel

Najdete na iDNES.cz